Зачекайте, будь ласка

Думки про майбутнє: чи отримає нинішня молодь пенсію?

За матеріалами нашого каналу на Telegram "Листи від адвоката"

Серпень 08, 2021

З часів, коли все було у державній формі власності, у свідомості більшості українців укорінилось уявлення, що держава і надалі буде турбуватись про все, у тому числі – про пенсію. Проте, реалії такі, що скоріше за все потрібно про це думати самим і вже зараз. Тому, ми з Іриною Сухенко, адміном каналу Фінансовий захист, пенсія, страхування вирішили підготувати невеликий огляд того, що ж не так з нашою пенсійною системою.

«Три кити» пенсійного страхування 🐳🐳🐳

Законом №1058-IV, що набрав чинності з 01.01.2004, встановлено 3 рівні пенсійного забезпечення:

1️⃣ Солідарна система (обов’язкова) – бізнес та працююче населення сплачують страхові внески до ПФУ, за рахунок яких пенсіонерам виплачують пенсії (тобто, мається на увазі, що коли ви вийдете на пенсію, хтось також буде оплачувати вам пенсію).

2️⃣Накопичувальна система (обов’язкова)бізнес та працююче населення окремо робить внески до накопичувального фонду на рахунок кожного працівника, які будуть додатково виплачуватись до солідарної пенсії після досягнення відповідного віку.

3️⃣Недержавне пенсійне забезпечення (добровільне) – працівник самостійно сплачує внески до недержавних пенсійних фондів, за рахунок яких у старості йому будуть виплачувати недержавну пенсію.

❗️У чому є проблеми? 🤔

Перш за все, у солідарній системі. Вона може бути ефективною, коли чисельність працюючого населення переважає над пенсіонерами, і бажано – у декілька разів. У нашому випадку, всі давно забули часи, коли нас було «52 мільйони»: приріст населення від’ємний, плюс додайте проблему нелегального працевлаштування та масову трудову міграцію за кордон. Тому, питання існування солідарної системи – це не питання бажання, а чистий економічний розрахунок, який зараз не на користь солідарної системи. 🙉

🤦‍♂️Що стосується обов’язкової накопичувальної системи, то з 2004 року вона існує лише на папері.🧾 Початок її роботи анонсували на 01.01.2019, однак і досі не створено ні накопичувального фонду, ні встановлено розмір ставок для таких внесків. Але, навіть якщо вона і запрацює, то залишається питання, наскільки вона буде ефективною та який відсоток дохідності буде забезпечувати така система. За відсутності конкретних законодавчих актів та кроків з цього питання, говорити поки нема про що. Система недержавного пенсійного забезпечення – працює, але поки не набрала достатнього поширення серед населення.🤷‍♂️

Таким чином, з 3 рівнів пенсійного забезпечення наразі працює лише 2, один із яких – з кожним роком стає більш неефективним, а інший – поки не набув достатнього поширення серед українців.

Що робити?🤔

Нажаль, ніхто не може передбачити, яким чином держава гарантуватиме пенсійне забезпечення через десятки років. Але точно можна сказати, що на солідарну систему покладатись не варто і, можливо, саме час поглянути в сторону приватних фінансових установ – недержавних пенсійних фондів та страховиків життя.

Щоб перевірити необхідну компанію, скористайтесь наступними посиланнями:
Реєстр недержавних пенсійних фондів Реєстр фінансових установ (у т.ч. - страхових компаній).🙌

До речі, якщо Вас цікавлять більше питань з приводу пенсійного страхування, Ви можете безпосередньо проконсультуватись з адміном каналу Фінансовий захист, пенсія, страхування.

article
Увага, через хв. ми будемо оновлювати сайт і він буде недоступний протягом кількох хвилин.

Тому, якщо ви не встигаєте заповнити та завантажити шаблон до моменту оновлення, радимо зробити це після оновлень, щоб не втратити дані.
Уважаемый пользователь, на сайте easydocs.com.ua часть страниц не переведена на русский язык. Спасибо за понимание.
Шановний клієнтe, для найкращого досвіду користуванням нашим сайтом ми рекомендуємо вам використати браузери Mozilla Firefox, Google Chrome або Microsoft Edge останніх версій.

Інші браузери поки що не підтримуються у повній мірі.

Дякуємо за розуміння.
Внимание, все данные в полях шаблонов нужно вводить на украинском языке - так как это официальный язык деловодства в Украине.

Увага, всі дані у полях шаблонів необхідно вводити українською мовою як офіційною мовою діловодства.