Зачекайте, будь ласка

Інвестування у будівництво житла: на що звертати увагу?

За матеріалами нашого каналу на Telegram "Листи від адвоката"

Серпень 29, 2021

Серед українців є поширеною практика інвестування у ще не збудоване житло, адже воно виходить значно дешевше від готового. Разом з тим, таке інвестування пов’язане із значним ризиком: навіть у добросовісного забудовника може виникнути форс-мажор, що завадить добудувати будинок. То що говорити про не зовсім «чистих на руку» забудовників?🤷‍♂️

☝️У правовому аспекті убезпечити себе від ризику на 100% також не вдасться. Проте, є сенс перевірити деякі речі на стадії укладання договору, адже буває так, що інвестиційні договори укладають навіть ті компанії, які ВЖЕ мають серйозні проблеми, про які замовчують перед клієнтами.

На що звертати увагу? 🤔
1️⃣Перевіряйте компанії, які беруть участь у будівництві, у реєстрі юридичних осіб. Зокрема, по коду ЄДРПОУ (ідентифікаційний код у організацій) або по назві можна побачити їх поточний стан: не перебувають у процесі припинення, на стадії ліквідації або відкрито провадження у справі про банкрутство. Зрозуміло, що останні два випадки є тривожними дзвіночками. 🔔 Ця можливість є безкоштовною.
2️⃣У забудовника повинно бути право на земельну ділянку, яка має відповідне цільове призначення – для будівництва житла. Як правило, кадастровий номер ділянки відкрито публікується на сайтах забудовника – у реєстрі прав на нерухоме майно треба перевірити, якій особі належать права на землю та яких умовах вона залучена до будівництва. Раніше я вже писав, як перевіряти нерухоме майно. 🏢На сьогоднішній день така послуга коштуватиме 30 грн +комісія.
3️⃣Перевірте чинність дозвільних документів на будівництво 📜у відповідному реєстрі. Найкраще шукати за кадастровим номером ділянки. Наявність у забудовника дозволу у паперовій формі ще не свідчить, що він діючий. Перевірка дозволу є безкоштовною.
4️⃣ На вкладці «Стан справ» офіційного сайту судової влади рекомендую перевірити за назвою забудовника, чи немає судових справ, у яких оспорюються його дозвільні документи чи права на землю. 💻 Перевірка безкоштовна та, окрім того, так само ви можете знайти судові справи, у яких ви є або були учасником.
5️⃣На сайті АСВП перевіряйте, чи не є забудовник боржником у незавершеному виконавчому провадженні. Деталей ви не дізнаєтесь, але буде привід запитати забудовника, чи не загрожує такі стягнення його фінансовій стабільності. Перевірка безкоштовна.
6️⃣ Читайте відгуки від більш «бувалих» інвесторів.👨‍💻 Скоріше за все, ви будете не першим, хто вкладає у обраний вами об’єкт, а тому пошукайте ініціативні групи інвесторів у соцмережах: можливо там також будуть тривожні сигнали, на які треба звернути увагу.
7️⃣Ретельно вивчайте умови запропонованих договорів.📚 Ще краще – надайте на перевірку юристам. Універсальної поради, на що звертати увагу – не існує, оскільки забудовники обирають різні схеми інвестування та партнерства між собою. Наприклад, дуже часто вам пропонують укласти договір не з самим забудовником, який має права на забудову, а з його партнером, який надає будівельні потужності (техніку, персонал, будматеріали тощо). Рекомендую вивчити правову підставу для їх партнерства, щоб не вийшло, що ви придбали права на квартиру у того, хто не мав права їх продавати.

❗️ПАМ’ЯТАЙТЕ: не плутайте інвестиційні договори із договорами купівлі-продажу – на момент їх підписання ви ще нічого не отримуєте – житло ще не побудоване. Тобто, вам пропонують придбати право на отримання такого житла у майбутньому.⏳

😃Якщо ви все це почитали і не хочете «морочити» собі голову з перевіркою – пишіть адміну. За результатом послуги складаємо висновок щодо об’єкту будівництва та ризиків, які закладені у проектах договорів.🙌

article
Увага, через хв. ми будемо оновлювати сайт і він буде недоступний протягом кількох хвилин.

Тому, якщо ви не встигаєте заповнити та завантажити шаблон до моменту оновлення, радимо зробити це після оновлень, щоб не втратити дані.
Уважаемый пользователь, на сайте easydocs.com.ua часть страниц не переведена на русский язык. Спасибо за понимание.
Шановний клієнтe, для найкращого досвіду користуванням нашим сайтом ми рекомендуємо вам використати браузери Mozilla Firefox, Google Chrome або Microsoft Edge останніх версій.

Інші браузери поки що не підтримуються у повній мірі.

Дякуємо за розуміння.
Внимание, все данные в полях шаблонов нужно вводить на украинском языке - так как это официальный язык деловодства в Украине.

Увага, всі дані у полях шаблонів необхідно вводити українською мовою як офіційною мовою діловодства.