Зачекайте, будь ласка

Коротко про податкову амністію 💰🏛

За матеріалами нашого каналу на Telegram "Листи від адвоката"

Вересень 09, 2021

❗️З 01.09.2021 розпочато податкову амністію, запроваджену Законом №1539-ІХ. Спробуємо стисло розібратись, що це таке. 🤷‍♂️

☝️Отже, держава запропонувала задекларувати свої активи (кошти, нерухоме майно, транспортні засоби і т.п.), щодо яких раніше не були сплачені податки. У якості «подяки» - знижені ставки оподаткування та гарантії звільнення від юридичної відповідальності за несплату податків.🤔

На який період поширюється амністія?
Амністія поширюється на активи, які набуті у власність фізичної особи до 01.01.2021.📅

Коли подавати декларацію?
Законом встановлено період для декларування з 01.09.2021 по 01.09.2022. Декларація подається у електронній формі через електронний кабінет платника податків (у кого ще немає електронного підпису – саме час оформити).
Форма декларації, приклади та інструкція щодо її заповнення люб’язно розміщені на сайті Міністерства фінансів.🖥

Які ставки збору? 💴
Законом запроваджено альтернативні ставки збору. Ви можете обрати сплату одноразовим платежем із нижчою ставкою (5% для активів на території України, 9% - за межами території України) або розстрочити платіж на 3 роки, але із більшими ставками (6% для активів на території України та 11,5 % - за межами території України).
⌛️Строк сплати збору – 30 календарних днів з дня подання відповідної декларації (для розстроченого платежу – такий же строк щодо першого внеску, а другий та третій внесок – до 01.11.2022 та до 01.11.2023 відповідно).

❗️УВАГА! Несвоєчасна сплата будь-якого платежу призводить до того, що декларація вважається неподаною, а, отже – людина позбавляється гарантій, які захищають її від відповідальності за несплату податків!

Чи всі можуть скористатись податковою амністією?🤷‍♂️

Не всі. Ось деякі категорії виключень:
особи, які станом на 01.09.2021 є недієздатними або обмежено дієздатними, або яким не виповнилось 18 років;
особи, які починаючи з 01.01.2005 займали посади на державній службі чи в органах місцевого самоврядування, займали інші публічні посади, для яких було обов’язковим декларування;
особи, внесені у санкційні списки та ін.

Чи всі активи підлягають амністії⁉️
🙅🏻‍♂️Ні. По-перше, встановлено активи, які можна не декларувати або які вважаються такими, щодо яких вже сплачено податки та збори. По-друге, легалізувати не можна активи, що набуті злочинним шляхом, окрім злочинів, які пов’язані саме з ухиленням податків (для прикладу, награбоване легалізувати не вдасться).

А як вони перевірять джерела походження активів? 🕵️
При подачі декларації від вас не вимагається подання будь-яких документів на підтвердження джерел доходу. Проте, перед декларуванням кошти необхідно внести на спеціально відкриті рахунки у банках і саме на банки покладено функції, пов’язані із перевіркою джерел походження грошей.
Якщо питання для вас актуальне – рекомендую більш прискіпливо вивчити положення вказаного Закону. Не розібрались – як завжди, пишемо адміну.

article
Увага, через хв. ми будемо оновлювати сайт і він буде недоступний протягом кількох хвилин.

Тому, якщо ви не встигаєте заповнити та завантажити шаблон до моменту оновлення, радимо зробити це після оновлень, щоб не втратити дані.
Уважаемый пользователь, на сайте easydocs.com.ua часть страниц не переведена на русский язык. Спасибо за понимание.
Шановний клієнтe, для найкращого досвіду користуванням нашим сайтом ми рекомендуємо вам використати браузери Mozilla Firefox, Google Chrome або Microsoft Edge останніх версій.

Інші браузери поки що не підтримуються у повній мірі.

Дякуємо за розуміння.
Внимание, все данные в полях шаблонов нужно вводить на украинском языке - так как это официальный язык деловодства в Украине.

Увага, всі дані у полях шаблонів необхідно вводити українською мовою як офіційною мовою діловодства.