Коротко про податкову амністію 💰🏛
За матеріалами нашого каналу на Telegram "Листи від адвоката"
Вересень 09, 2021
❗️З 01.09.2021 розпочато податкову амністію, запроваджену Законом №1539-ІХ. Спробуємо стисло розібратись, що це таке. 🤷♂️
☝️Отже, держава запропонувала задекларувати свої активи (кошти, нерухоме майно, транспортні засоби і т.п.), щодо яких раніше не були сплачені податки. У якості «подяки» - знижені ставки оподаткування та гарантії звільнення від юридичної відповідальності за несплату податків.🤔
На який період поширюється амністія?
Амністія поширюється на активи, які набуті у власність фізичної особи до 01.01.2021.📅
Коли подавати декларацію?⏳
Законом встановлено період для декларування з 01.09.2021 по 01.09.2022. Декларація подається у електронній формі через електронний кабінет платника податків (у кого ще немає електронного підпису – саме час оформити).
Форма декларації, приклади та інструкція щодо її заповнення люб’язно розміщені на сайті Міністерства фінансів.🖥
Які ставки збору? 💴
Законом запроваджено альтернативні ставки збору. Ви можете обрати сплату одноразовим платежем із нижчою ставкою
(5% для активів на території України, 9% - за межами території України) або розстрочити платіж на 3 роки, але із більшими ставками
(6% для активів на території України та 11,5 % - за межами території України).
⌛️Строк сплати збору – 30 календарних днів з дня подання відповідної декларації (для розстроченого платежу – такий же строк щодо першого внеску, а другий та третій внесок – до 01.11.2022 та до 01.11.2023 відповідно).
❗️УВАГА! Несвоєчасна сплата будь-якого платежу призводить до того, що декларація вважається неподаною, а, отже – людина позбавляється гарантій, які захищають її від відповідальності за несплату податків!
Чи всі можуть скористатись податковою амністією?🤷♂️
Не всі. Ось деякі категорії виключень:
✅особи, які станом на 01.09.2021 є недієздатними або обмежено дієздатними, або яким не виповнилось 18 років;
✅особи, які починаючи з 01.01.2005 займали посади на державній службі чи в органах місцевого самоврядування, займали інші публічні посади, для яких було обов’язковим декларування;
✅особи, внесені у санкційні списки та ін.
Чи всі активи підлягають амністії⁉️
🙅🏻♂️Ні. По-перше, встановлено активи, які можна не декларувати або які вважаються такими, щодо яких вже сплачено податки та збори. По-друге, легалізувати не можна активи, що набуті злочинним шляхом, окрім злочинів, які пов’язані саме з ухиленням податків (для прикладу, награбоване легалізувати не вдасться).
А як вони перевірять джерела походження активів? 🕵️
При подачі декларації від вас не вимагається подання будь-яких документів на підтвердження джерел доходу. Проте, перед декларуванням кошти необхідно внести на спеціально відкриті рахунки у банках і саме на банки покладено функції, пов’язані із перевіркою джерел походження грошей.
Якщо питання для вас актуальне – рекомендую більш прискіпливо вивчити положення вказаного Закону. Не розібрались – як завжди, пишемо адміну.
