Зачекайте, будь ласка

​​❓Коли підприємцям можна приймати відвідувачів у «червоній» зоні?

За матеріалами нашого каналу на Telegram "Листи від адвоката"

Жовтень 24, 2021

💁‍♂️Ми розуміємо, що пов’язані із карантином питання є для вас актуальними. Тому, по можливості, будемо на них відповідати. Один із підписників запитав щодо можливості підприємців працювати без COVID-сертифікатів у "червоній" зоні карантину та чим регулюються дані питання.👨‍💻

Перш за все, діючі карантинні обмеження встановлені постановою КМ України від 09.12.2020 №1236 усіма змінами.
🚫 Підпунктом 4 пункту 3-5 постанови №1236 заборонено приймання відвідувачів підприємцями та підприємствами, які займаються торгівлею і побутовим обслуговуванням населення.

📌ВИНЯТКИ:
приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і садивним матеріалом (квітами, рослинами), добривами, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання;🥖🛢📰
торговельна діяльність із здійсненням адресної доставки замовлень;📭
провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, прання та хімічного чищення текстильних і хутряних виробів, перукарень та салонів краси за попереднім записом; виконання робіт із збирання і заготівлі відходів;💰
провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з надання телекомунікаційних послуг, здійснюється за попереднім записом.📞

☝️Водночас, пункт 3-5 постанови №1236 встановлює умови, за яких вказані обмеження не діють. Зокрема, і відвідувачі, і працівники закладу повинні мати:
або негативний результат тестування, проведеного не пізніш, як за 72 години відвідування закладу;💯
або документ, що підтверджує проходження ПОВНОГО курсу вакцинації від COVID-19 – так звані «зелені» сертифікати.📜
❗️ВАЖЛИВО: якщо ваш вид діяльності щодо приймання відвідувачів у «червоній» зоні карантину не підпадає під вищезазначені винятки, то ви не зможете приймати відвідувачів за відсутності у них та у ваших працівників «зелених» COVID-сертифікатів або негативних результатів тестування на COVID, здійснених не пізніше 72 годин до відвідування закладу.

❗️ВИСНОВОК: якщо ваш вид діяльності щодо приймання відвідувачів у «червоній» зоні карантину не підпадає під вищезазначені винятки, то ви не зможете приймати відвідувачів за відсутності у них та у ваших працівників «зелених» COVID-сертифікатів або негативних результатів тестування на COVID, здійснених не пізніше 72 годин до відвідування закладу.
📌Розмір штрафів за порушення правил карантину: для громадян – від 1700 до 3400 грн, для посадових осіб – від 3400 до 17000 грн (ст. 44-3 КУпАП).

Чи це справедливо?

🤷‍♂️Законодавець та уряд поставили наших підприємців у своєрідну пастку: вакцинація є добровільною, а законно відстороняти від роботи невакцинованих працівників можна лише у випадках, коли вони внесені до відповідного переліку. Звільняти невакцинованих працівників саме з цієї причини – також незаконно.
Нажаль, ми не можемо вплинути на якість законодавчого регулювання, тому можемо запропонувати заходи, що можуть пом’якшити негативні наслідки від вказаних обмежень:
переходити на адресну доставку товарів;
якщо не всі працівники бажають вакцинуватись, що перешкоджає прийому відвідувачів – до доцільно тимчасово припинити діяльність закладу у зв’язку із простоєм (треба видати наказ/розпорядження) – тоді працівникам виплачується лише 2/3 від встановленого окладу (ст. 113 КЗпП);
провести роз’яснювальну роботу із працівниками щодо необхідності здійснення вакцинації.

article
Увага, через хв. ми будемо оновлювати сайт і він буде недоступний протягом кількох хвилин.

Тому, якщо ви не встигаєте заповнити та завантажити шаблон до моменту оновлення, радимо зробити це після оновлень, щоб не втратити дані.
Уважаемый пользователь, на сайте easydocs.com.ua часть страниц не переведена на русский язык. Спасибо за понимание.
Шановний клієнтe, для найкращого досвіду користуванням нашим сайтом ми рекомендуємо вам використати браузери Mozilla Firefox, Google Chrome або Microsoft Edge останніх версій.

Інші браузери поки що не підтримуються у повній мірі.

Дякуємо за розуміння.
Внимание, все данные в полях шаблонов нужно вводить на украинском языке - так как это официальный язык деловодства в Украине.

Увага, всі дані у полях шаблонів необхідно вводити українською мовою як офіційною мовою діловодства.