Зачекайте, будь ласка

​​❓Як відкрити кримінальну справу?

За матеріалами нашого каналу на Telegram "Листи від адвоката"

Жовтень 31, 2021

🤷‍♂️Ситуація доволі поширена: людина стала жертвою злочину, написала заяву у поліцію, а там…ТИША. 👮‍♂️Що у такому випадку робити?

✍️Подання заяви

🔊Ви можете повідомити про вчинення кримінального правопорушення по телефону, скласти заяву самостійно або повідомити про обставини злочину особисто у відділенні поліції, про що поліцейський складе відповідний протокол.🧾

❗️У заяві ви повинні:
ідентифікувати себе, вказати контактні дані (адресу, телефон), повідомити про детальні обставини кримінального правопорушення. Якщо більш-менш зможете орієнтуватись у Кримінальному кодексу України – не зайвим буде вказати конкретну статтю, за якою ви кваліфікуєте правопорушення. Але це не обов’язково.
Слід зазначити, що за діючим КПК України, кримінальні справи не відкривають, а вносять відомості про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) – дата внесення відомостей до реєстру і є початком досудового розслідування.

☝️Тому, прохальну частину заяви рекомендую формувати з урахуванням ст. 214 КПК України. Наприклад: «Прошу невідкладно, але не пізніше 24 годин з моменту подачі цієї заяви, внести до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення, яке полягає у …..».

❗️️ВАЖЛИВО: після прийняття заяви ви маєте право отримати документ, що підтверджує її прийняття та реєстрацію. Зокрема, таким документом є талон-повідомлення єдиного обліку, а якщо ви подавали письмову заяву, то на ній мають проставити реєстраційну відмітку. Форми талону-повідомлення та реєстраційного штампу встановлені у додатках 3 та 5 наказу МВС від 08.02.2019 №100.
ДОКАЗИ ПОДАЧІ ЗАЯВИ ЗБЕРІГАЙТЕ У СЕБЕ! для громадян – від 1700 до 3400 грн, для посадових осіб – від 3400 до 17000 грн

Що далі?👇

Протягом 24 годин з моменту внесення відомостей до ЄРДР заявник має право на одержання витягу із ЄРДР, у якому містяться відомості про зареєстроване кримінальне провадження: його номер, дату внесення відомостей, ким зареєстровано, короткий зміст повідомлення про кримінальне правопорушення і т.д. Тобто, щоб видати вам витяг з ЄРДР, у слідчого є не більше 48 годин з моменту прийняття від вас заяви: 24 години на внесення до ЄРДР та 24 години на видачу витягу. Сплив цього строку вже надає підстав стверджувати про протиправну бездіяльність органів досудового розслідування.

Що робити, якщо кримінальне провадження не розпочато?

Якщо кримінальне провадження не розпочато, то по спливу крайнього строку для видачі витягу із ЄРДР (48 годин з моменту прийняття заяви) у вас є 10 календарних днів на оскарження такої бездіяльності.
📚Скарга подається до слідчого судді місцевого загального суду, у межах юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, до якого подана скарга. Наприклад, скаргу на бездіяльність Печерського управління ГУНП у м. Києві треба подавати до Печерського районного суду міста Києва.
❗️ У скарзі ви маєте вказати назву суду, до якого вона подається, вказати свої дані, дані органу, бездіяльність якого оскаржується, повідомити обставини, з приводу яких ви звернулись із повідомленням про кримінальне правопорушення, а також надати копії доказів, що підтверджують дату звернення з таким повідомленням.

❗️ ВАЖЛИВО: прохальну частину скарги рекомендую формулювати наступним чином: «Прошу зобов’язати [назва органу досудового розслідування] внести відомості до ЄРДР про кримінальне правопорушення, повідомлене у заяві [прізвище, ім’я, по-батькові заявника] від [дата], зареєстровану за №....".

За наслідком розгляду такої заяви слідчий суддя приймає ухвалу, якою зобов'язує орган досудового розслідування внести відомості до ЄРДР. Рекомендую отримати примірник такої ухвали, та направити до органу досудового розслідування з проханням виконати її.
Щиро бажаю, щоб вам ніколи не довелось цього робити, але якщо доведеться – тепер ви знаєте як це робити. 🙌

article
Увага, через хв. ми будемо оновлювати сайт і він буде недоступний протягом кількох хвилин.

Тому, якщо ви не встигаєте заповнити та завантажити шаблон до моменту оновлення, радимо зробити це після оновлень, щоб не втратити дані.
Уважаемый пользователь, на сайте easydocs.com.ua часть страниц не переведена на русский язык. Спасибо за понимание.
Шановний клієнтe, для найкращого досвіду користуванням нашим сайтом ми рекомендуємо вам використати браузери Mozilla Firefox, Google Chrome або Microsoft Edge останніх версій.

Інші браузери поки що не підтримуються у повній мірі.

Дякуємо за розуміння.
Внимание, все данные в полях шаблонов нужно вводить на украинском языке - так как это официальный язык деловодства в Украине.

Увага, всі дані у полях шаблонів необхідно вводити українською мовою як офіційною мовою діловодства.