Зачекайте, будь ласка

​​❗️Виплати військовослужбовцям при пораненнях

За матеріалами нашого каналу на Telegram "Листи від адвоката"

Вересень 12, 2022

У останньому дописі обіцяв розпочати публікації щодо відшкодування шкоди, завданої війною. Однак, від підписниці надійшло питання щодо виплат військовослужбовцям при пораненнях, а саме:

чи платять «бойові» під час реабілітації за висновком ВЛК?

щодо переліку документів, куди звертатись та яка послідовність дій?

Тож, не можу не відреагувати і не надати пріоритет саме цим питанням.

Почну з того, що при пораненнях виплачуються 2 види виплат:

додаткова винагорода (так звані «бойові») відповідно до постанови КМ України від 28.02.2022 №168, яка виплачується пропорційно до часу існування обставин, що є підставою для такої винагороди;

одноразова грошова допомога згідно із ст. 16 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їх сімей» та постанови КМ України від 25.12.2013№975. Вигадувати велосипед не буду – ось у цій статті мої колеги надали досить детальну консультацію з приводу призначення вказаних виплат. Тому зупинюсь на проблемних нюансах, які цікавили підписницю.

Чи платять «бойові» під час реабілітації?

У цьому питанні п. 1 постанови КМ України від 28.02.2018 №168 досить чітко говорить, що до часу, за який виплачуються «бойові», включається:

час стаціонарного лікування у закладах охорони здоров'я (у тому числі закордонних), а також час переміщення поранених військовослужбовців із одного закладу охорони здоров'я до іншого;

час перебування у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної, медичної) комісії.

❗️Підставою для виплати «бойових» є наказ командира (начальника) відповідного військового формування, у якому військовослужбовець проходить військову службу. У разі, якщо пораненого військовослужбовця не було включено до такого наказу – рекомендую писати рапорт на ім’я відповідного командира (начальника), а у разі його бездіяльності – оскаржувати її до суду та стягувати додаткову винагороду у судовому порядку.

Щодо одноразової грошової допомоги при пораненнях, то послідовність дій має бути наступна:

Крок 1: зібрати документи, вичерпний перелік яких передбачено п. 11 Порядку, затвердженого постановою КМ України від 25.12.2013 №975.

Крок 2: подати зібрані документи до уповноваженого органу, передбаченого п. 10 Порядку, а саме:

☑️або за місцем проходження служби, тобто – до відповідного командира (начальника) військового формування;

☑️або до уповноваженого структурного підрозділу ЗСУ, НГУ чи іншого військового формування (залежно від місця проходження служби), на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів.

Крок 3: після реєстрації документів чекаємо, оскільки:

☑️уповноважений орган у 15-денний строк складає висновок для розпорядника бюджетних коштів;

☑️розпорядник бюджетних коштів у місячний строк з дня надходження висновку з документами приймає рішення: або про призначення допомоги, або про відмову у її призначенні, або про повернення документів на доопрацювання.

Тобто, у сукупності розгляд документів має відбуватись не більше 45 днів, а рішення про відмову у виплатах чи повернення документів на доопрацювання – можуть бути оскаржені.

Конкретний порядок ваших дій буде залежати від вашої ситуації – тут універсальну консультацію надати неможливо, тому у разі виникнення питань – пишіть у особисті повідомлення.

article
Увага, через хв. ми будемо оновлювати сайт і він буде недоступний протягом кількох хвилин.

Тому, якщо ви не встигаєте заповнити та завантажити шаблон до моменту оновлення, радимо зробити це після оновлень, щоб не втратити дані.
Уважаемый пользователь, на сайте easydocs.com.ua часть страниц не переведена на русский язык. Спасибо за понимание.
Шановний клієнтe, для найкращого досвіду користуванням нашим сайтом ми рекомендуємо вам використати браузери Mozilla Firefox, Google Chrome або Microsoft Edge останніх версій.

Інші браузери поки що не підтримуються у повній мірі.

Дякуємо за розуміння.
Внимание, все данные в полях шаблонов нужно вводить на украинском языке - так как это официальный язык деловодства в Украине.

Увага, всі дані у полях шаблонів необхідно вводити українською мовою як офіційною мовою діловодства.