Зачекайте, будь ласка

Позов склав, куди подати?

За матеріалами нашого каналу на Telegram "Листи від адвоката"

Серпень 14, 2021

Частина 3 🤗

Ми вже розглянули предметну та територіальну підсудність. Останній елемент у нашому пазлі – інстанційна підсудність.

🏛Інстанціяце рівень суду, який відображає його місце у ієрархії судів та визначає його повноваження. В Україні існує три інстанції – перша, апеляційна та касаційна.🇺🇦

📌Суди першої інстанції
Саме до цих судів подаються позовні заяви і ці суди першими приймають рішення, якими вирішується спір (детальніше – статті 23-25 ЦПК, 22-24 КАС та 24-26 ГПК).
Суди першої інстанції повинні повно встановити усі обставини справи та застосувати закон відповідно до таких обставин. По деяким категоріям справ, прямо встановлених законом, першою інстанцією можуть виступати апеляційні суди або навіть Верховний Суд, як наприклад, у ч. 3 та 4 ст. 22 КАСУ.

❗️УВАГА! Саме до суду першої інстанції має бути подано увесь можливий обсяг доказів – у подальшому це може бути неможливо.☝️

📌Апеляційні суди
Якщо ви не погодились із рішенням суду першої інстанції – подаєте апеляційну скаргу, яку і розглядають апеляційні суди. У апеляції перевіряють, наскільки правильно суд першої інстанції застосував закон, а також наскільки повно встановлені обставини справи.

Варто пам’ятати, що:

✅нові докази приймаються в апеляції виключно за наявності поважних причин, що перешкодили їх подати до суду першої інстанції;

✅починаючи з цих судів, неможливо змінити предмет або підстави позову;

✅апеляція переглядає справу не повністю, а лише в межах доводів апеляційної скарги. Винятки: апеляція може вийти за межі доводів скарги, якщо буде встановлено неправильне застосування законодавства.

📌Касаційні суди

Як ви вже здогадались, не погодились із рішенням апеляції – йдемо до Верховного Суду, у складі якого діють Касаційний господарський, Касаційний адміністративний, Касаційний цивільний та Касаційний кримінальний суди.

На стадій касаційного розгляду справи:
✅не приймаються та не розглядаються нові докази;
✅суд розглядає справу виходячи із обставин, встановлених судами двох нижчих інстанцій;
✅рішення суду переглядається на предмет правильності застосування законодавства;
✅лише у разі, якщо Верховний Суд дійде висновку, що не було встановлено усіх необхідних обставин, які мали встановити, справа може бути повернута на новий розгляд до суду першої або апеляційної інстанції.
Слід зазначити, що з 2010 року поступово обмежується право на касаційне оскарження – наразі треба мати дійсно «залізні» аргументи, щоб касаційний суд прийняв вашу скаргу до розгляду. При цьому, збільшилось правове значення висновків Верховного Суду, які по суті набувають значення прецеденту – як суд застосував право, так мають застосовувати його і у наступних аналогічних справах. Проте, нерідко Верховний Суд відступає від власних позицій, що є справжнім головним болем для практикуючих юристів. Ось, власне, і все. Оцінюючи свою справу виходячи з предметної, територіальної та інстанційної підсудності, ви можете правильно обрати суд, до якого звернутись.

article
Увага, через хв. ми будемо оновлювати сайт і він буде недоступний протягом кількох хвилин.

Тому, якщо ви не встигаєте заповнити та завантажити шаблон до моменту оновлення, радимо зробити це після оновлень, щоб не втратити дані.
Уважаемый пользователь, на сайте easydocs.com.ua часть страниц не переведена на русский язык. Спасибо за понимание.
Шановний клієнтe, для найкращого досвіду користуванням нашим сайтом ми рекомендуємо вам використати браузери Mozilla Firefox, Google Chrome або Microsoft Edge останніх версій.

Інші браузери поки що не підтримуються у повній мірі.

Дякуємо за розуміння.
Внимание, все данные в полях шаблонов нужно вводить на украинском языке - так как это официальный язык деловодства в Украине.

Увага, всі дані у полях шаблонів необхідно вводити українською мовою як офіційною мовою діловодства.