Зачекайте, будь ласка

ЄСВ і «сплячий ФОП»

За матеріалами нашого каналу на Telegram "Листи від адвоката"

Листопад 14, 2021

💁‍♂️Сьогодні поговоримо про справу одного із підписників, який був так званим «сплячим ФОП» та якому нарахували єдиний соціальний внесок (ЄСВ) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за час, коли він не здійснював підприємницької діяльності.😱

☝️Справа у тому, що з 01.01.2017 по 01.01.2021 в Україні діяла норма, яка зобов’язувала фізичних осіб-підприємців сплачувати ЄСВ навіть у разі, коли вони не працювали (це і є «сплячі ФОПи»).

Запровадження вказаної норми спричинило хвилю масового закриття ФОП, однак зробили це не всі і почали накопичувати борги за підприємницьку діяльність, яку не вели. У 2020-2021 роках для таких підприємців встановлено можливість списати борги по ЄСВ, але і цим скористались не всі, у тому числі – і наш підписник.

Як ми допомогли?

Вимога про сплату ЄСВ вже перебувала на виконанні у відділі державної виконавчої служби, тож довелось оскаржувати її у судовому порядку.

В обґрунтуванні позову ми посилались на ту обставину, що підписник у період нарахування працював за трудовим договором, а отже – ЄСВ за нього вже сплачено роботодавцем. При цьому, ми просили врахувати відповідну практику Верховного Суду, висловлену у постанові від 04.12.2019 по справі № 440/2149/19.

У рішенні від 29.10.2021 по справі № 540/4225/21 Херсонський окружний адміністративний суд погодився із нашими доводами та скасував вимогу про сплату ЄСВ.

❗️ Тобто, «сплячий ФОП», який працював за трудовим договором, не повинен сплачувати ЄСВ, оскільки це вже зробив роботодавець. ❗️

Ложка дьогтю 🥲

Насправді ми оскаржували дві вимоги про сплату ЄСВ. Але через те, що клієнт звернувся запізно, вже було пропущено строки звернення до суду щодо однієї вимоги і у частині цієї вимоги позов залишено без розгляду.

Нещодавно ми вже писали про важливість дотримання строків давності.

У якості висновку зауважимо, що у разі будь-яких юридичних проблем ви можете звернутись до нас для їх вирішення – ми надаємо юридичні послуги дистанційно. Із орієнтовними цінами ви можете ознайомитись на нашій сторінці у Facebook.

article
Увага, через хв. ми будемо оновлювати сайт і він буде недоступний протягом кількох хвилин.

Тому, якщо ви не встигаєте заповнити та завантажити шаблон до моменту оновлення, радимо зробити це після оновлень, щоб не втратити дані.
Уважаемый пользователь, на сайте easydocs.com.ua часть страниц не переведена на русский язык. Спасибо за понимание.
Шановний клієнтe, для найкращого досвіду користуванням нашим сайтом ми рекомендуємо вам використати браузери Mozilla Firefox, Google Chrome або Microsoft Edge останніх версій.

Інші браузери поки що не підтримуються у повній мірі.

Дякуємо за розуміння.
Внимание, все данные в полях шаблонов нужно вводить на украинском языке - так как это официальный язык деловодства в Украине.

Увага, всі дані у полях шаблонів необхідно вводити українською мовою як офіційною мовою діловодства.