Позовна заява про стягнення аліментів на дитину (дітей), які продовжують навчання після досягнення повноліття і до досягнення 23 років - ВІД ІМЕНІ ОДНОГО З БАТЬКІВ
Стягнення аліментів на утримання дитини (дітей), якщо вони після досягнення 18 років продовжують навчання і до досягнення дітьми 23 років.
Позивач – особа, на користь якої стягуються аліменти (той з батьків, з ким проживає повнолітня дитина (діти), що продовжує навчання; повнолітня дитина, яка продовжує навчання).
Звертаємо увагу, що шаблон даного позову розрахований саме на його подачу від імені того з батьків, з ким проживає дитина.
Якщо повнолітня дитина вважає за необхідне самостійно подати такий позов, слід скористатись шаблоном.
Відповідач – особа, з якої стягуються аліменти (інший з батьків).
Після досягнення дитиною 18 років і до досягнення нею 23 років.
Важливо: аліменти на дитину можливо стягнути лише у тому разі, якщо вона навчається у будь-якому навчальному закладі. У іншому випадку право на подачу такого позову не виникає.
На вибір позивача: до загального місцевого суду за місцем проживання позивача або відповідача. Детальніше про вибір суду можна дізнатись тут.
- копія паспорту та ідентифікаційного коду позивача;
- копія паспорту та ідентифікаційного коду відповідача (за наявності);
- копія документу, що підтверджує місце проживання дитини (дітей) із позивачем (договір оренди житла, довідка про державну реєстрацію місця проживання із позивачем, рішення суду щодо визначення місця проживання дитини чи інший аналогічний за суттю документ);
- копія свідоцтва про шлюб (якщо між батьками дитини (дітей) укладався шлюб); копія рішення суду про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано);
- копія свідоцтва про народження кожної дитини, на яку стягуються аліменти;
- копії документів, що підтверджують факт продовження дитиною (дітьми) навчання після досягнення 18 років (довідка з навчального закладу про зарахування на навчання, договір про навчання тощо);
- копії документів, які підтверджують наявність майна та доходів у відповідача (довідки про наявність нерухомого майна, транспортних засобів, довідки про доходи тощо);
- копії документів, які підтверджують витрати позивача на дитину (харчування, одяг, оренда житла тощо);
- відомості про доходи позивача (довідка про доходи з місця роботи, податкова декларація про доходи фізичної особи-підприємця тощо).
Примітка: якщо у Вас є не всі документи, Ви можете звернутись до нас для складання відповідних запитів до компетентних організацій з метою отримання відповідних доказів ( послуга “Замовити документ” ).
Пам’ятайте, що відсутність деяких документів може стати підставою для відмови у задоволенні позову.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України “Про судовий збір” , позивач звільнений від сплати судового збору за подання позову про стягнення аліментів на дитину.
Прочитати детально тут.
Розглядається у позовному провадженні (залежно від того, як ухвалить суд – з викликом або без виклику сторін). На практиці, справа у першій інстанції може розглядатись від 2-3 місяців до 1 року (інколи і більше). Строк розгляду залежить від завантаженості суду та від дій сторін (чи затягують вони справу, несвоєчасно подаючи заяви по суті спору або клопотання про відкладення розгляду і т.д.). У апеляційній інстанції розгляд справи, як правило, здійснюється швидше.